Choď na obsah Choď na menu
 


delfin

14. 8. 2009

Existuje istá skupina cicavcov, ako delfíny a veľryby, ktorá akoby vyhľadávala kontakt s ľuďmi. Okrem toho existujú aj špecifické energetizované lokality na Zemi, kam to ľudí priťahuje. V týchto oblastiach, ktoré vôbec nemusia byť veľké, sa možno napojiť na toky intenzívnej energie. Napríklad ľudia, ktorí majú do činenia s delfínmi často od nich odchádzajú s pocitom, že niečo sa trochu zmenilo. Tento pocit vzniká preto, lebo tieto cicavce sú schopné vydávať frekvencie v rámci počuteľného a nepočuteľného pásma, ktoré vyvolávajú zmenu v našom vlastnom energetickom poli natoľko, že sa po kontakte s delfínmi zmenia naše mozgové vlny. Takto vyzerá vo veľmi zjednodušenej forme delfínie liečenie - je to zvuk na počuteľnej i nepočuteľnej, ale napriek tomu vnímanej úrovni (raz, neskôr, sa k tomuto fenoménu vrátim; kniha je už prečítaná, len na jej “nadupanie” na stránku zatiaľ chýba čas). Dochádza k liečeniu - a navyše ho jedinec pociťuje ako veľmi príjemné. Ľudský organizmus sa skľudní, uvoľní, bolesti sa zmiernia alebo pominú, nervozita a úzkosť sa vytratí, depresia zmizne. Ľudia majú z kontaktu s delfínmi špás. A zdá sa, že práve tento špás je aj zdrojom dlhej mladosti a obnoveného zdravia.

"Ak rozumiete životu delfínov v zajatí, začnete postupne vidieť delfínie show so všetkým tým šaškovaním okolo celkom inými očami... Je to zneužívanie. Keď pochopíme, že delfíny to robia, pretože je to pre ne jediný spôsob, ako zostať na žive, celkom jasne zbadáme, o čom to je: o dominancii. Nútime delfíny, aby robili hlúpe veci, ktoré by v prírode nikdy nerobili, pretože nás baví dominovať bezbranným členom iného druhu. Najhoršie na tom je to, že tým učíme deti, že je v poriadku vysmievať sa a nerešpektovať jednu z najúžasnejších bytostí prírody.“ --Richard O'Barry, tréner Flippera

Terapia za pomoci delfínov (DAT) zahŕňa plávanie s delfínmi v bazéne, aby sa liečili niektoré mentálne alebo telesné poruchy ľudí.  DAT je populárne u rodičov, ktorí veria, že to môže mať značný pozitívny dopad na „kognitívne, telesné alebo socio-emocionálne správanie“ ich handikapovaných detí (Humphries 2003). V roku 2003 typický program stál 2,600 dolárov za päť 40-minútových cvičení. Humphries poskytuje opis tejto procedúry:

Terapia sa zvyčajne vykonáva v morských parkoch a delfináriách ako súčasť programov, ktoré umožňujú ľuďom plávať spolu s deflínmi. Deti dostávajúce DAT prechádzajú cez koncentrované stretnutia jeden-na-jednoho po individualizované aktivity s terapeutom (napr. terapeut na reč, zamestnanie alebo telesný terapeut podľa handikapu dieťaťa), kde interakcie s delfínmi sledujú správnu kognitívnu, telesnú alebo socio-emocionálnu reakciu dieťaťa.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.